Bohuslav Sobotka: Budeme pokračovat ve zlepšování odměňování učitelů a učitelek

Rád bych u příležitosti Dne učitelů poděkoval všem učitelům, učitelkám a pedagogickým pracovníkům za jejich důležitou a obětavou práci, které si velmi vážím. Práce kantorů stejně jako úroveň školství je důležitá pro budoucnost naší země. Proto je rozvoj českého školství jednou ze zásadních priorit mé vlády.

Za více než tři roky jsme krok po kroku naplňovali své sliby a závazky, které jsme občanům dali. Zlepšujeme odměňování ve školství, opakovaně jsme prosadili navýšení platů učitelů a učitelek, ale i nepedagogických profesí. Za fungování naší vlády vzrostly příjmy pedagogických pracovníků o 14,5 procenta, ostatních zaměstnanců ve školství o 12,2 procenta.

Schválili jsme nový kariérní řád, který zlepší platové podmínky jak nejzkušenějším pedagogům, tak těm začínajícím a všem dá jistotu kariérního postupu podle jasných pravidel. Novelou zákona o pedagogických pracovnících jsme také zamezili letitému nešvaru, kdy školy účelově propouštěly učitele na dobu prázdnin.

Pokračovat ve zlepšování pracovních podmínek pro zaměstnance ve školství, a především ve zvyšování jejich platů je jednou z hlavních priorit naší vlády. Chtěl bych, aby platy učitelů a učitelek v regionálním školství dosáhly v roce 2020 alespoň 130 procent průměrné mzdy. Do konce funkčního období naší vlády je třeba také ještě dotáhnout schválení novely zákona o pedagogických pracovnících, která je v Poslanecké sněmovně, a chceme se také zaměřit na řádné čerpání evropských fondů z operačního programu Věda, výzkum, vzdělávání.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *